کیس ریپورت خانم 80 ساله با افت هوشیاری ناگهانی
افت هوشیاری خانم 80ساله پس از تزریق دوز بوستر واکسن کووید 19
خونریزی پونز

  • 1,372
  • 405

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

    خانم 80 ساله پس از تزریق دوز بوستر واکسن کووید 19 با افت هوشیاری ناگهانی و GCS=6-7 به اورژانس مراجعه نموده است. با توجه به عدم توانایی ساپورت راه هوایی ، بیمار با اتومیدیت و ساکس RSI شده و سپس با لوله تراشه سایز 7.5 اینتوبه گردید.

    در سی تی اسکن از مغز بیمار، خونریزی پونز رویت شد

    شما هم Brain CTS را ببینید!


    خونریزی پونز تقریبا همیشه در مبتلایان به هیپرتانسیون سیستمیک روی می‌دهد. خونریزی پونز در عرض چند ثانیه تا چند دقیقه موجب کوما می‌شود. درمعاینه بیمار یافته‌های زیر دیده می‌شود:

    – مردمک‌های سرسوزنی

    – اختلال در حرکات افقی چشم‌ها

    aOcularbobbing- حرکات متناوب و سریع چشم‌ها به سمت پایین و بازگشت آهسته به سمت بالا)

    – کوادری پارزی

    aDecerebratePosturing

    – هیپرترمی

    ما از ایده‌های ناب شما استقبال می‌کنیم، اگر ایده‌ای دارید با ما در میان بگذارید

    09120126891

    info@elmpajooh.ac.ir

    مشهد، میدان هنرستان،شهید فکوری 30، پلاک 201، طبقه اول