آموزش داروهای بیماران مبتلا به کرونا؛ دکتر مسعود شهابیان ( متخصص طب اورژانس)
آموزش بیماران مبتلا به کووید 19

 • 1,824
 • 133

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

  اگر داروهای این صفحه برای شما تجویز شده است، شما یا کووید۱۹ دارید و یا مشکوک به داشتن کرونا هستید.
  در این صفحه، فقط توضیحات مختصری را در مورد برخی از داروهایی که برای شما نوشته شده است عرض می‌کنیم و بدیهی است که توضیحات تکمیلی با پزشک معالج یا دکتر داروساز که داروها را تحویل گرفته اید!


  1 استامینوفن کدئین:
  استامینوفن کدئین فقط برای کاهش درد نیست بلکه به این منظور تجویز شده که التهاب موجود در بدن شما را را از بین ببرد، و همچنین این دارو موجب محافظت از ریه از سرفه های شدید خواهد شد بنابراین حتی اگر بدن درد ندارید، این دارو را تا آخر مصرف کنید.

  2 قرص‌فاموتیدین
  این دارو به این دلیل برای شما تجویز شده که از عوارض گوارشی ناشی از بیماری، شامل التهاب معده، ترش کردن، درد بالای شکم جلوگیری کند. بنابراین اگر شما این علائم را ندارید این دارو را تا انتها استفاده کنید که چنین علائمی برای شما ایجاد نشود!

  3 شربت برم هگزین:
  این دارو جهت محافظت از از ریه ها برای شما تجویز شده است. هر چند که با انجام واکسیناسیون میزان درگیری ریه در بیماری کرونا کاهش یافته است، اما هنوز هم سرفه و تنگی نفس به عنوان یکی از عوارض بلند مدت بیماری کرونا مطرح می‌باشد. بنابراین شربت را مصرف نمایید تا عوارض کاهش یابد.

  4 شربت دیفن هیدرامین:
  این شربت برای از بین بردن خستگی زودرس، ضعف و بیحالی برای شما تجویز شده است و برخی از علائم بیماری مثل علائم تنفسی را از بین می‌برد. بنابراین این شربت را هم تا انتها استفاده کنید!

  5 قرص آتورواستاتین:
  استفاده اصلی این دارو برای کاهش چربی های خون می باشد، ولی به دلیل نوع عملکردی که دارد در بیماران میانسال و مسن مشکوک به کرونا نیز تجویز می‌شود و موجب کاهش التهابات در بدن خواهد شد.

  6 قرص جوشان ACC:
  قرص جوشان یا قرص معمولی ان استیل سیستین، تنگی نفس، علائم ریوی و سرفه های شدید ناشی از درگیری ویروسی را کاهش می دهد.

  7 قرص ملاتونین:
  یکی از عوارض بلند مدت بیماری کووید در حدود 20 تا 50 درصد بیماران رخ می دهد، اضطراب و بی‌خوابی ناشی از بیماری است، و این دارو برای جلوگیری از بروز این عوارض می باشد. بنابراین این دارو را هر شب استفاده نمایید تا از بروز چنین عوارضی جلوگیری شود.

  9قرص مونته لوکاست:
  این دارو برای کاهش اثرات ریوی بیماری کووید 19 برای شما تجویز شده است و موجب کاهش سرفه و تنگی نفس می شود.

  10 قرص ناپروکسن:
  در برخی موارد داروی ناپروکسن تجویز می شود که داروی ضد. درد و ضد التهاب است و از عوارض بلند مدت بیماری جلوگیری می کند.

  ما از ایده‌های ناب شما استقبال می‌کنیم، اگر ایده‌ای دارید با ما در میان بگذارید

  09120126891

  info@elmpajooh.ac.ir

  مشهد، میدان هنرستان،شهید فکوری 30، پلاک 201، طبقه اول